از آنجا که صنایع به طور فزاینده ای خصمانه می شوند ، واضح است که برای بقا و شکوفایی ، مهارت های قوی در ایجاد برند لازم است. در کتاب رهروان دیوید آکر ، مدیریت ارزش ویژه برند ، مدیران ارزش یک نام تجاری را به عنوان یک دارایی استراتژیک و منبع اصلی مزیت رقابتی یک شرکت کشف کردند. اکنون ، در این کتاب جذاب، Aaker از موارد واقعی ساخت برندهای Saturn ، General Electric ، Kodak ، Healthy Choice ، McDonald’s و دیگران استفاده می کند تا نشان دهد که چگونه مارک های قدرتمند ایجاد و مدیریت شده اند.

دام مشترک استراتژیست های برند تمرکز بر ویژگی های برند است. Aaker نشان می دهد که چگونه با در نظر گرفتن مزایای احساسی و بیانگر خود و با معرفی دیدگاه های برند به عنوان شخص، برند به عنوان سازمان و برند به عنوان نماد ، از جعبه بیرون بیایید. دو مفهوم هویت نام تجاری (تصویر نام تجاری که استراتژیست های تجاری آرزوی ایجاد یا حفظ آن را دارند) و موقعیت تجاری (بخشی از هویت برند که قرار است به طور فعال برقرار شود) نقش اساسی در مدیریت “خارج از” جعبه “برند است.

دام دوم این است که این واقعیت را نادیده بگیریم که برندهای جداگانه بخشی از یک سیستم بزرگتر متشکل از برندها و برندهای فرعی زیادی در هم تنیده و همپوشان هستند. Aaker نشان می دهد که چگونه می توان “سیستم نام تجاری” را برای دستیابی به وضوح و هم افزایی، سازگاری با یک محیط در حال تغییر و استفاده از دارایی های مارک در بازارها و محصولات جدید مدیریت کرد.

آکر همچنین با ارائه مجموعه ای از معیارهای ارزش ویژه برند، که از آن با عنوان ارزش ویژه برند یاد می شود ، به مواردی در زمینه مدیریت عملی پرداخته تا به کسانی که ارزش سهام برند را در سراسر محصولات و بازارها اندازه گیری و ردیابی می کنند، کمک کند. او فرم های سازمانی پرورش دهنده برند را ارائه می دهد و تحلیل می کند که پاسخگوی چالش های مارک های هماهنگ در بازارها ، محصولات ، نقش ها و زمینه ها است. فشارهای سازمانی بالقوه مخرب برای تغییر هویت و موقعیت برند نیز مورد بحث قرار گرفته است.

از آنجا که مدیران در طیف گسترده ای از صنایع به دنبال جلوگیری از تبدیل شدن کالا و خدمات به کالاها هستند ، آنها مجدداً به عنوان پایه استراتژی تجارت خود را به مارک ها متعهد می کنند. این کار جدید برای افرادی که آماده نبرد هستند ضروری خواهد بود.

مشاهده بیشتر

نظرات

متوسط امتیازات

0
بدون امتیاز 0 رای
50,000 تومان
0 نقد و بررسی

جزئیات امتیازات

5 ستاره
0
4 ستاره
0
3 ستاره
0
2 ستاره
0
1 ستاره
0

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “Building strong brands – Aaker”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا برای ارسال یا مشاهده تیکت به حساب خود وارد شوید